Već bogatoj i raznovrsnoj postavi poslednje večeri Zagreb Music Festa pridružiće se rep/rok bend Šarena pojava. Oni će 1. juna nastupiti na Jarunu zajedno sa Dubiozom Kolektivom, S.A.R.S., Kirilom Džajkovskim i Radio Aktivom. Za Zagreb Music Fest vlada veliko interesovanje, pa organizatori toplo preporučuju da se ulaznice obezbede na vreme. Ulaznica za ovo veče košta 35 evra i može se kupiti preko sistema Entrio, dok festivalska ulaznica za sva tri dana košta 80 evra. Pored pomenutih izvođača, prva dva dana Zagreb Music Festa (30. i 31. maja) nastupiće Parni valjak, Matija Cvek, Neki to vole hot, Denis & Denis i jedan od najpopularnijih DJ-eva današnjice Boris Brejča.

Šareni fenomen je jedan od onih fenomena – pardon, grupe – koji su začeti slučajnim susretom u kasnim satima dobre zabave. Dva momka iz Siska, Mirko Međed – roker u duši, sa dugogodišnjim iskustvom u bendu Pistolj na gumene metke – i Dario Županić – u domaćim hip hop krugovima poznat i kao Župnik – kliknuli su na prvog i našli se u džointu. projekat. Ubrzo su komponovali niz pesama društveno-socijalne, intimno-ljubavne i satirično-humorne tematike, tečno otpevanih, osnaženih zvučnom slikom čvrstog roka, grungea i panka. Ubrzo su im se pridružile kolege Matija Lović na bubnjevima, Valentino Žmirić na basu i Sven Tomanić na trubi. I nakon svega, pridružuje im se Marin Galić na saksofonu i Emerdžencija postaje potpuna. I šareno.
Pored nastupa na brojnim festivalima i klubovima, grupa Šarena Pojava radi na novom albumu koji bi trebalo da izađe u drugoj polovini 2024. godine.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here